Запрошуємо до публікації

2020-12-18

Дорогі колеги!

Запрошуємо до участі в спеціальному тематичному випуску «Сучасні системи обробки мовних та текстових даних» фахового електронного журналу «Синопсис: текст, контекст, медіа».

Рішення про підготовку випуску прийняте за результатами V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Від словника Бориса Грінченка до сучасних лексикографічних систем» (Інститут філології Київського університету імені Бориса Грінченка, 10 грудня 2020 року).

Орієнтовна тематика статей випуску:

  1. Лексикографічна спадщина Бориса Грінченка.
  2. Лексикографія в Україні та за кордоном: історія і сучасність.
  3. Словник і мовна норма.
  4. Типи інформації у словниковій статті.
  5. Словник мови письменника як лексикографічний феномен.
  6. Лексикографія і міжкультурна комунікація.
  7. Комп’ютерна лексикографія та процесування мовних даних.
  8. Корпусна обробка мовних та текстових даних.
  9. Мовні та позамовні чинники перекладної лексикографії.
  10. Навчальна лексикографія.

Також можуть бути опубліковані виконані вперше та супроводжені науковим коментарем переклади українською мовою важливих праць з лексикографії та процесування природних мов.

До розгляду приймаються рукописи українською, англійською, німецькою, польською мовами, оформлені згідно з вимогами журналу та подані через сайт видання до 15 лютого 2021 року включно. У коментарях до подання просимо зазначити його призначення до спецвипуску «Сучасні системи обробки мовних та текстових даних».

Відбір матеріалів для публікації здійснюватиметься згідно з чинними в журналі правилами та процедурами. Рішення про схвалення статей до публікації буде прийняте та повідомлене авторам до 1 травня 2021 року.

Вихід спеціального тематичного випуску «Сучасні системи обробки мовних та текстових даних» запланований на 1 червня 2021 року.