КОНФЛІКТ БАЖАНОГО І ДІЙСНОГО В НАРИСІ «САДИ» КУБАНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА О. РОЗУМІЄНКА
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259x.2018.(1)5255Ключові слова:
мандрівний нарис, виробничий нарис, проблематика, мовностилістичні особливостіАнотація
У статті йдеться про проблематику й наративні особливості нарису «Сади» (1931) кубанського українськомовного письменника міжвоєнного двадцятиріччя Омеляна Розумієнка. Нарис можна частково назвати мандрівним, бо автор – мешканець Кубані – відкриває для українського читача історію й сучасність села Калініного, колишніх Садів, дає його розгорнутий опис, через призму політичної заанґажованості прагне відтворити колективізацію на селі як результат класової боротьби. Письменник ставить собі за мету описати ці процеси винятково як позитивне явище, але прагнення бути правдивим спонукає його до постійного зображення «тимчасових» труднощів, недоліків і перегинів із боку місцевої влади й партійно-державного керівництва.
Завантаження
Посилання
Dziuba I. Proza / Ivan Dziuba // Istoriia ukrainskoi literatury XX st. : u 2 kn. – Kn. 1: 1910-1930-ti roky : navch. posibnyk / Za red. V.H. Donchyka. – K. : Lybid, 1994. – S. 440-481.
Lola M. Peredmova / M. Lola // Velykym kolektyvom : zbirka / Za red. M. Lola. – Krasnodar : Vydannia Kubanskoi okruhovoi komisii dlia ukrainizatsii, 1930. – S. 3-6.
Rozumiienko O. Sady : narysy / Om. Rozumiienko. – Kharkiv : Literatura i mystetstvo, 1931. – 112 s.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).