Стилізація і пародія: літературні «транскрипції» чужого стилю
Анотація
У статті представлено аналітичний огляд різних точок зору на проблему дефініції й диференціації стилізації та пародії з урахуванням можливих кореляцій.
Ключові слова: літературна пародія; стилізація; другий план; об’єкт пародіюванняЗавантаження
Посилання
Бахтин М.М. Вопросы литературы и эстетики. Исследования разных лет / М.М. Бахтин. – М.: Худож. лит., 1975. – 504 с.
Бахтин М.М. Проблемы поэтики Достоевского / М.М. Бахтин. – М.: Худож. лит., 1972. – 434 с.
Бегак Б.А. Пародия и ее приемы // Бегак Б.А., Кравцов Н.И., Морозов А.А. Русская литературная пародия. – М.-Л.: ГИЗ, 1930. – С.51-65.
Бегак Б. Пародия и пародисты / Б. Бегак // Литературная газета. – 1934. – № 60. – С. 24–35. 5. Краткая литературная энциклопедия / Глав. ред. А.А. Сурков. – М.: Сов. энц., 1968. – Т. 5 – 976 с.
Кубасов А.В. Проза Чехова: искусство стилизации / А.В. Кубасов. – Екатеринбург: Уральский государственный педагогический ун-т, 1998. – 399 с.
Кубасов А.В. Рассказы А.П.Чехова: поэтика жанра: Учеб. Пособие / А.В. Кубасов. – Свердловск: Свердлов. пед. инс-т, 1990. – 72 с.
Літературознавчий словник-довідник / Р.Т. Гром’як, Ю.І. Ковалів та ін. – К.: ВЦ «Академія», 1997. – 752 с.
Нудьга Г.А. Пародія в українській літературі / Г.А. Нудьга – К.: Вид-во Академії наук УРСР, 1961. – 175 с.
Поляков М.Я. Вопросы поэтики и художественной семантики: Монография / М.Я. Поляков. – М.: Сов. писатель, 1986. – 480 с.
Тынянов Ю.Н. Достоевский и Гоголь (к теории пародии) // Тынянов Ю.Н. Поэтика. История литературы. Кино. – М.: Наука, 1977. – С. 198–226.
Эстетика: Словарь / Под общ. ред. А.А. Беляева и др. – М.: Политиздат, 1989. – 447 с.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).