Феномен старозавітної премудрості у контексті давньосхідних літератур
Анотація
У статті розглянуто феномен премудрості у давньосхідних літературах (вавилонській, єгипетській, давньоєврейській), простежується процес формування біблійної премудрості у контексті давньосхідного літературного оточення.
Ключові слова: премудрість; монотеїзм; гімн; псалом; притчаЗавантаження
Посилання
Аверинцев С.С. Древнееврейская литература / С. Аверинцев // История всемирной литературы.– М., 1983. – Т.1. – С. 271–302.
Гавриловский В. Учительные книги Ветхого Завета / В. Гавриловский – Вольск, 1911. – С. ІІІ–ІУ.
Григорьев И.Ф. Библейские псалмы и древне-вавилонские гимны / И. Григорьев – Казань, 1911. – Ч. 1. – С. 291–311.
Зотов В. История всемирной литературы. – СПб., 1877.
Клочков И.С. Духовная культура Вавилонии: человек, судьба, время. Очерки / И. Клочков – М., 1983. – 205 с.
Коростовцев М.А. Литература Древнего Египта / М. Коростовцев // История всемирной литературы.– М., 1983. – Т.1. – С. 54–82.
Лузин М. Учительные книги Ветхого Завета. Библейская наука. Кн. 4 / М. Лузин – Тула, 1900.
Святе Письмо Старого та Нового Завіту. – Рим, 1998. – 1422 с.
Тураев Б.А. Египетская литература. Т.1 / Б. Тураев – М., 1920. – 279 с.
Herbert A.S. Wisdom. Dictionary of the Bible / A. Herbert – New York, 1963.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).