ЛІТЕРАТУРНО-ЕСТЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПІСЕННОЇ ЛІРИКИ ЛІЛІЇ ЗОЛОТОНОШІ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259x.2018(1)156Ключові слова:
естетичний код, текст пісенної лірики, пісня, поет-пісняр, реципієнт (слухач)Анотація
У статті здійснено аналіз співаної поезії української авторки Лілії Золотоноші, систематизовано огляд джерел про літературно-мистецький доробок поетеси. Висвітлено провідні літературно-естетичні аспекти її пісенної творчості. На матеріалі текстів пісень досліджено зумовлені естетичним кодом індивідуально-авторські поетичні виражальні засоби, які входять у резонанс зі свідомістю реципієнтів. Це своєю чергою сприяє залученню слухачами творів із означеними компонентами у їх соціокультурні коди. Доведено, що у віршах для пісень Л. Золотоноші органічно переплетено образно-версифікаційну традицію із адаптованим для сучасників тематичним новаторством.Завантаження
Дані завантаження ще не доступні.
Посилання
Zolotonosha L.A. Solo Svichi : virshi / L.A. Zolotonosha [peredm. A. Pohribnoho, V. Shkliara]. – K. : Lohos, 2001. – 135 s.
Izer V. Protses chytannia : fenomenolohichne nablyzhennia / V. Izer // Slovo. Znak. Dyskurs. Antolohiia svitovoi literaturno-krytychnoi dumky XX st. / [za red. Marii Zubrytskoi]. – Lviv : Litopys, 1996. – 633 s.
Malakhova O. Liliia Zolotonosha : Horobyna nich v dushi ta za viknom / O. Malakhova // Interviu [rukopys]. – K., 26 chervnia 2012 r.
Опубліковано
30.06.2015
Як цитувати
Malakhova, O. (2015). ЛІТЕРАТУРНО-ЕСТЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПІСЕННОЇ ЛІРИКИ ЛІЛІЇ ЗОЛОТОНОШІ. Синопсис: текст, контекст, медіа, (2(10). https://doi.org/10.28925/2311-259x.2018(1)156
Номер
Розділ
Історія літератури як структура
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).