ХУДОЖНІ ВИМІРИ БОЖЕСТВЕННОГО І ДЕМОНІЧНОГО В РОМАНІ ОЛЕСЯ ІЛЬЧЕНКА «МІСТО З ХИМЕРАМИ»
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259x.2015(4)5gКлючові слова:
художня структура, символ, архетип, культураАнотація
У статті досліджено роман Олеся Ільченка «Місто з химерами» з погляду репрезентації в ньому понять божественного й демонічного. Художня структура твору моделюється завдяки кільком базовим змістовим рівням, основаним на низці архетипних образів і мотивів, які стають предметом спеціального зацікавлення в роботі. Висвітлено специфіку художньої трансформації культурних констант храму, дому, міста, а також числової символіки; досліджено характер метафоризації міського простору як дому, космосу, організму.Завантаження
Посилання
Горський В. С. Історія української філософії: [курс лекцій] / В. С. Горський. – К.: Наукова думка, 1996. – 287с.
Дмитренко М. Символіка снів / М. Дмитренко. – К., 1992. – 84 с. 3. Ільченко Олесь. Місто з химерами: [текст] / Олесь Ільченко. – К.: Грані-Т, 2010. – 160с.
Керлот Х.Э. Словарь символов / Хуан Эдуардо Керлот. – М., 1996. – 598 с.
Лотман Ю.М. Внутри мыслящих миров: Человек – текст – семиосфера – история / Ю.М. Лотман. – М.: Языки русской культуры. – М., 1996. – 464 с.
Потебня А. А. Символ и миф в народной культуре / А. А. Потебня. – М., 2000. – 184 с.
Юнг К.Г. Архетипи і колективне несвідоме / Карл Густав Юнг. – Львів: Астролябія, 2013. – 587 с.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).