Поліфонія художнього світу прози Марії Матіос
Анотація
У статті розкрито багатогранність художнього мислення Марії Матіос на основі аналізу відомих романів «Солодка Даруся», «Щоденник страченої», «Майже ніколи не навпаки». Особлива увага приділена жанровим модифікаціям, образам, хронотопу, мові, сюжету, символіці, елементам психоаналізу.
Ключові слова: роман; художній світ; хронотоп; психоаналіз; жанрЗавантаження
Посилання
«…майже ніколи не навпаки»: коронована Матіос [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http//gloss.ua.
Марія Матіос [Електронний ресурс]: авторська сторінка // Поетичні майстерні. – Режим доступу: www.maysterri.com.
Гаврилова Ю. Марія Матіос: «Хіба письменник — це не донор для того, хто бере його книжку до рук?» [Електронний ресурс] / Ю. Гаврилова. – Режим доступу: http // www. simay.com.ua
Лесин В.М. Літературознавчі терміни / В.М. Лесин. – К.: Рад. шк., 1985. – 251 с.
Майже ніколи не навпаки / Марія Матіос. – Л.: Піраміда, 2007. – 180 с.
Марія Матіос. Солодка Даруся: Драма на три життя / Марія Матіос. – Л.: Піраміда, 2005. – 176 с.
Марія Матіос. Щоденник страченої / Марія Матіос. – Л.: Піраміда, 2005. – 187 с .
Павличко Д. Літературна Україна / Д. Павличко. – 2005, травень № 45. – 10 с.
Родик К. Марія Матіос: полювання за часом. Кітч-теорія народжує кітч-критику [Електронний ресурс] / К. Родик. – Режим доступу: http//www.umoloda.ua
Сипливець С. Історія, яка ніколи не припиняє їхати колесами по людях…/ С. Сипливець // Українська література в загальноосвітній школі. – 2007. – №3. – С. 12–14.
Ткаченко А. Мистецтво слова. Вступ до літературознавства / А. Ткаченко. – К.: Правда Ярославичів, 1998. – С. 146–149.
Трабович І. Марія Матіос: «Від Білого птаха» до «Солодкої Дарусі». [Електронний ресурс] / І. Трабович. – Режим доступу: http//ukrlit.blog.net.ua/2007/06/02/
Юрченко В. Деякі питання поетичної творчості / В. Юрченко. – К.: Молодь, 1987. – 196 с.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).