ТЕМАТИЧНА ПАЛІТРА ПУБЛІЦИСТИКИ ЕЛЛАНА-БЛАКИТНОГО
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259X.2016(1)6314Ключові слова:
публіцистика, нація, українізація, літературно-мистецьке угруповання «Гарт», українська культураАнотація
У статті зосереджено увагу на основних тематичних лініях публіцистичних творів Еллана-Блакитного, охарактеризовано погляди публіциста на соціально-економічний, культурно-просвітницький, національний розвиток України. Проаналізована публіцистика Василя Блакитного свідчить про її гостроту, проблемність, дискусійність, миттєву реакцію публіциста на нагальні проблеми часу. Наголошено, насамперед, на тому, наскільки успішно розвиваються закладені Блакитним традиції зрілого й результативного політичного мислення та ідейно-тематичне наповнення публіцистичних текстів. Звернено увагу на оригінальність тематики публіцистичних творів Еллана-Блакитного, які підводять читача до власних роздумів та осмислення гострих проблем суспільства, культури, мистецтва, політики, журналістики 1920-х рр. Стаття висвітлює соціальні та національні аспекти в умовах перехідного періоду розвитку українського суспільства. Також простежені процеси становлення та розвитку літературно-мистецького угруповання «Гарт», акцентовано на культурологічно-творчих аспектах діяльності об’єднання, представники якого працювали для відродження та формування національних духовних засад української державності.
Завантаження
Посилання
Вовчик-Блакитна М. «Бачу тебе, Україно моя, в будучині…» / М. Вовчик-Блакитна // Слово і час. – 1994. – № 1. – С. 16-17.
Горохов В. М. Публицистика и ее эффективность / В.М. Горохов // Горизонты публицистики: Опыт и проблемы. – М., 1981. – 190 с.
Еллан В. Твори: Фейлетони. Лiтературно-критичнi статті. Публіцистика [У 2 т.] / Василь Еллан // Т. 2:. – К.: Держлітвидав України, 1958. – 318 с.
Еллан-Блакитний В., «Без маніфесту» / Василь Еллан-Блакитний // «Гарт: Альманах». – Х.: Держвидав України, 1924.
Здоровега В. Теорія і методика журналістської творчості: підручник / В. Й. Здоровега. – 2-ге вид., перероб. і допов. – Львів: ПАІС, 2004. – 268 с.
Історія української літератури XX століття: у 2 кн.: 1910-1930-ті роки: Навч. Посібник / за ред. В.Г. Дончика. – Кн. 1. К.: Либідь, 1993. – 784 с.
Новиченко Л. Рання публіцистика В. Блакитного / Леонід Новиченко // Слово і час. – 1991. – №2. – С. 31.
Федченко П. «Знаю – проти поезії грішу» / П. Федченко / [Про В. Еллана-Блакитного] // Вітчизна. – 1994. – № 3/4. – С. 140-147.
Черепахов М. С. Проблемы теории публицистики / М.С. Черепахов. – М., 1973. – 174 с.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).