«ВТРАЧЕНА ІДЕНТИЧНІСТЬ» ЯК ПОСТКОЛОНІАЛЬНИЙ СИНДРОМ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259X.2016(1)1265Ключові слова:
глобалізація, ідентичність, англофільствоАнотація
Сучасним глобалізаційним процесам притаманні інтенсивність і розмах. Через це особливої актуальності набувають проблеми ідентичності. Відсутність єдиного визначення поняття «ідентичність» зумовлена складною природою даного явища. У статті увагу зосереджено на дослідженні феномену «втраченої» ідентичності. В індійській колоніальній історії поява індійців із «втраченою» ідентичністю пов’язана з британської політикою «англізації» певного прошарку індійського суспільства. «Англофільство» індійських цивільних службовців та їх відмова від національної ідентичності актуалізуються в романах сучасних англо-індійських письменників. Кіран Десаї у «Спадщині втрачених» та Арундаті Рой у творі «Бог дрібниць» акцентують увагу на негативному впливі «англізації» на колишніх жителів індійської колонії. Письменниці підкреслюють, що англофіли виявляються небажаними анахронізмами постколоніальної Індії.
Завантаження
Посилання
Андерсон Б. Воображаемые сообщества. Размышления об истоках и распространении национализма / Б. Андерсон; Пер. с англ. В. Николаева; Вступ. ст. С. Баньковской. – М. : «КАНОН-пресс-Ц», «Кучково поле», 2001. – 288 с.
Гнатюк О. Прощання з імперією: Українські дискусії про ідентичність / О. Гнатюк. – К. : Критика, 2005. – 528 с.
Грицак Я. Страсті за націоналізмом: стара історія на новий лад. Есеї / Я. Грицак. – К. : Критика, 2011. – 350 с.
Десаи Киран. Наследство разоренных [Электронный ресурс] / Десаи Киран. – Режим доступа: http://padabum.com/d.php?id=196839
Культурология. Энциклопедия. В 2-х т. Том 1 / Главный редактор и автор проекта С.Я.Левит. – М.: «Российская политическая энциклопедия» (РОССПЭН), 2007. – 1392 с.
Рой Арундати. Бог мелочей [Электронный ресурс] / Рой Арундати. – Режим доступа: http://royallib.com/author/roy_arundati.html
Саїд Е. Культура й імперіалізм / Е. Саїд. – К. : Критика, 2007. – 608 с.
Сервье Ж. Этнология / Ж. Сервье. – М. : ООО «Издательство Астрель»: ООО «Издательство АСТ», 2004. – 158 с.
Скороходова Т.Г. Англофильство бенгальских интеллектуалов: путь к себе от признания Другого [Электронный ресурс] / Т.Г. Скороходова. – Режим доступа: http://vphil.ru/index.php?id=776&option=com_content&task=view
Тлостанова М. Эра Агасфера, или Как сделать читателей менее счастливыми [Электронный ресурс] / М. Толстанова. – Режим доступа: http://magazines.russ.ru/inostran/2003/1/tlost.html
Фергюсон Н. Империя: чем современный мир обязан Британии / Н. Фергюсон. – М. : Астрель : CORPUS, 2013. – 560 с.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).