ЖАНРОВА МАТРИЦЯ БЕСТІАРІЮ В СУЧАСНІЙ ЛІТЕРАТУРІ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259X.2016(1)754Ключові слова:
жанрова матриця, конструкт, сучасна література, каталогізація, бестіарійАнотація
Метою пропонованої розвідки є окреслення версій «bestium vocabulum», текстів-каталогів у конструктах сучасної прози. У статті увагу зосереджено на внутрішніх жанрових можливостях, які містить епічна форма, та виявах позажанрових зв’язків. Розглянуто художні трансформації бестіарію на основі сучасної прози, а також проблеми застосування цієї жанрової матриці в форматі літературної творчості Б. Карасу та Т. Малярчук. Подальше вивчення цієї проблематики надасть можливість глибше осягнути сутність жанрових трансформацій у сучасній літературі.Завантаження
Посилання
Карасу Б. Сад спочилих котів / Більґе Карасу [пер. з турец. О. Кальчинського]. – Х. : Фоліо, 2010. – 286 с.– (Карта світу).
Літературознавча енциклопедія : у 2 т. / [авт.-уклад. Ю. І. Ковалів]. — К. : ВЦ «Академія», 2007. – т. 1. – 608 с.– (Енциклопедія ерудита).
Літературознавча енциклопедія : у 2 т. / [авт.-уклад. Ю. І. Ковалів]. – К. : ВЦ «Академія», 2007. – т. 2. – 624 с .– (Енциклопедія ерудита).
Малярчук Т. Звірослов / Таня Малярчук. –Х. : Фоліо, 2009. – 281. – (Графіті).
Сапко М. Колекція небачених істот / Мирослава Сапко // Друг читача [Електронний ресурс]. – Режим доступу: – http://vsiknygy.net.ua/neformat/322/.
Трофименко Т. «Звірослов» Тані Малярчук або сучасний «Бестіарій» / Тетяна Трофименко [Електронний ресурс]. – Режим доступу: – http://books.netagency.com.ua/digest/2009/11/24/132349.html.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).