Вербалізація концепту «Сад» у староукраїнській мові
Анотація
Концепт «сад» досліджено на мовному матеріалі староукраїнської доби (фольклорних, біблійних, апокрифічних джерелах, поетичних текстах доби бароко). Особлива увага звертається на виявлення смислового наповнення та структурної його організації в мовній картині світу українського народу, простежується вплив народнопоетичних, релігійних та естетичних уявлень на вербальну репрезентацію концепту «сад» у староукраїнській мові.
Ключові слова: концепт «сад»; мовна картина світу; лінгвокультурологія; староукраїнська моваЗавантаження
Посилання
Белей Л., Белей О. Старослов’янсько-український словник / Л. Белей, О. Белей. – Львів: Свічадо, 2001. – 332 с.
Біблія. Український переклад І.Огієнка [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://bibleonline.ru/bible/ukr.
Етимологічний словник української мови / Опрац. Я.Рудницький. – Вінніпеґ: УВАН, 1962 . – Т.1. (А – Ґ). – 968 с.
Етимологічний словник української мови: У 7 т. / За ред. О.С.Мельничука. – К.: Наукова думка. – Т. 5. Р – Т., 2006. – 704 с.
Жайворонок В.В. Знаки української етнокультури: словник-довідник / В.В. Жайворонок. – К.: Довіра, 2006. – 703 с.
«Лексикон словеноросский» Памва Беринди / Підгот. тексту і вступ. стаття В.В.Німчука – К.: Вид во АН УРСР, 1961. – 312 с.
«Лексикон» Лаврентія Зизанія. «Синоніма словеноросская» / Підгот. до вид. В.В.Німчук – К.: Наук. думка, 1964. – 203 с.
Сковорода Г. Повне зібрання творів: У 2-х т. / Григорій Сковорода. – К.: Наукова думка, 1973. – Т. 1. – 532 с.
Cловник епітетів української мови / Бибик С.П. та ін.. – К.: Довіра, 1998. – 431 с.
Cловники України on-line. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/.
Словник української мови: У 11 т. / За ред. І.К. Білодіда. – К.: Наукова думка. – Т.9. С., 1978. – 916 с.
Франко І.Я. Апокрифи і легенди з українських рукописів : У 5 томах / [Зібр., упоряд. і пояснив І.Франко] / І.Я. Франко.. – Львів: НТШ, 1896-1910.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).