ТЕАТРАЛЬНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ПОВІСТІ «КАЙДАШЕВА СІМ’Я»: ВІЗУАЛЬНИЙ АСПЕКТ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259X.2017(3)719Ключові слова:
Іван Нечуй-Левицький, повість «Кайдашева сім’я», вистава «Кайдаші», візуальність, зоровий образ, персонаж-спостерігач, декораціяАнотація
Мета статті: проаналізувати та порівняти візуальні стратегії у літературному та театральному мистецтві (на прикладі повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» та сценарію Наталки Дубіної «Кайдаші»). Проаналізовано методи, якими у виставі «Кайдаші» сценаристка Наталя Дубіна створює образ «зайвого батька», наголошується на відмінностях тесту повісті та сценарію. Здійснено спробу окреслення можливостей перекодування текстового зорового образу у візуальний. Окремий акцент зроблений на зримому та незримому візуальному, межах його оприявлення. На прикладі вищезгаданих творів позначено особливості показу візіонерства (через створення об’єкта та суб’єкта візій). Зроблено висновок щодо подібності ідей вистави та повісті, попри відмінності і у засобах різних видах мистецтв, і у самій канві твору.Завантаження
Посилання
REFERENCES (TRANSLITERATED)
Kukuruza N. Stsenichni versii natsionalnoi klasyky v ukrainskykh teatrakh u konteksti suchasnoi masovoi kultury // Naukovi zapysky. Seriia: Mystetstvoznavstvo, 2011. – No 2. – P. 168–175/ – (in Ukrainian).
Nechui-Levytskyi Ivan. Zibrannia tvoriv u 10 Vol. – Kyiv: Naukova dumka, 1966. – Vol. 3. – 443 p. – (in Ukrainian).
Pavi Patris. Slovnyk teatru. – URL: http://shron.chtyvo.org.ua/Pavis_Patrice/Slovnyk_teatru.pdf. – 640 p. – (in Ukrainian).
Raskina Olena. Prostymo Kaidashiv? – URL: https://dt.ua/CULTURE/prostimo_kaydashiv.html. – (in Ukrainian).
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).