ТЕАТРАЛЬНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ПОВІСТІ «КАЙДАШЕВА СІМ’Я»: ВІЗУАЛЬНИЙ АСПЕКТ

Yaroslava Muravetska

Анотація


Мета статті: проаналізувати та порівняти візуальні стратегії у літературному та театральному мистецтві (на прикладі повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» та сценарію Наталки Дубіної «Кайдаші»). Проаналізовано методи, якими у виставі «Кайдаші» сценаристка Наталя Дубіна створює образ «зайвого батька», наголошується на відмінностях тесту повісті та сценарію. Здійснено спробу окреслення можливостей перекодування текстового зорового образу у візуальний. Окремий акцент зроблений на зримому та незримому візуальному, межах його оприявлення. На прикладі вищезгаданих творів позначено особливості показу візіонерства (через створення об’єкта та суб’єкта візій). Зроблено висновок щодо подібності ідей вистави та повісті, попри відмінності і у засобах різних видах мистецтв, і у самій канві твору.

Ключові слова


Іван Нечуй-Левицький; повість «Кайдашева сім’я»; вистава «Кайдаші»; візуальність; зоровий образ; персонаж-спостерігач; декорація

Повний текст:

PDF

Посилання


REFERENCES (TRANSLITERATED)

Kukuruza N. Stsenichni versii natsionalnoi klasyky v ukrainskykh teatrakh u konteksti suchasnoi masovoi kultury // Naukovi zapysky. Seriia: Mystetstvoznavstvo, 2011. – No 2. – P. 168–175/ – (in Ukrainian).

Nechui-Levytskyi Ivan. Zibrannia tvoriv u 10 Vol. – Kyiv: Naukova dumka, 1966. – Vol. 3. – 443 p. – (in Ukrainian).

Pavi Patris. Slovnyk teatru. – URL: http://shron.chtyvo.org.ua/Pavis_Patrice/Slovnyk_teatru.pdf. – 640 p. – (in Ukrainian).

Raskina Olena. Prostymo Kaidashiv? – URL: https://dt.ua/CULTURE/prostimo_kaydashiv.html. – (in Ukrainian).
DOI: http://dx.doi.org/10.28925/2311-259X.2017%283%29719

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна.