Структуралізм і деконструкція: до проблеми методологічних стратегій
Анотація
У статті зроблено спробу дослідити специфіку функціонування методології в гуманітарних науках на прикладі структуралізму й деконструкції. Окрему увагу приділено питанню міждисциплінарності теоретичних текстів.
Ключові слова: структуралізм; деконструкція; теорія; міждисциплінарність
Завантаження
Посилання
Автономова Н. Деррида и грамматология // Деррида Ж. О грамматологии / Жак Деррида. – Пер. с фр. Н.С. Автономовой. – М.: Ad Marginem, 2000.
Дерріда Ж. Структура, знак, гра в дискурсі гуманітарних наук // Антологія світової літературно-критичної думки ХХ ст.: Слово. Знак. Дискурс / Під ред. М. Зубрицької. – Львів: Літопис, 1996.
Деррида Ж. О грамматологии / Жак Деррида. – Пер. с фр. Н.С. Автономовой. – М.: Ad Marginem, 2000.
Леві-Строс К. Структурна антропологія / Клод Леві-Строс. – К.: «Основи», 1977.
Леви-Стросс К. Структура и форма // Семиотика. – М.: Радуга, 1983.
Фуко М. Слова и вещи. Археология гуманитарных наук / Мишель Фуко. – Пер. с фр. В.П. Визгина, Н. С. Автономовой. – СПб.: A-cad, 1994.
Якобсон Р. В поисках сущности язика // Семиотика. – М.: Радуга, 1983.
Culler J. Literary Theory. – N.-Y., 1997.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).