Вплив ідеологічних конструктів на жіночу творчість (на матеріалі лірики Р. Троянкер)
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259x.2018.2.3441Ключові слова:
патріархальність, нова жінка, жіноча лірика, фемінністьАнотація
У статті аналізується вплив патріархального та більшовицького конструктів прийнятного образу фемінності на творчість поетеси 1920-х років Р. Троянкер. Мета дослідження — продемонструвати, що готові конструкти перешкоджають вираженню реального індивідуального досвіду. Продемонстровано, що Р. Троянкер успішно долала вплив патріархального конструкту берегині, але зазнала суттєвого впливу конструкту «нової жінки» О.Колонтай. Останній визначив висвітлення теми емансипації та фаху, частково вплинув на зображення кохання і материнства. У темі творчості спостерігаємо звільнення авторки від ідеологічного впливу, утвердження її права на творчу самореалізацію.
Завантаження
Посилання
REFERENCES (TRANSLITERATED)
Bohachevska-Chomiak, M. (1995). Bilym po bilomu: Zhinky u hromadskomu zhytti Ukrainy 1884–1939. Kyiv: Lybid. (in Ukrainian)
Kolontaj, O. (1919) Novaja zhenshchina. In Novaja moral i rabochij klas (pp. 3–35). Moscow: Izd-vo VTIK SRKKD (in Russian)
Matvijenko, S. (2004) Bereh literatury. Komentar, 3(5), 14. (in Ukrainian)
Mohyliansky, M. (2015). Chest. Vbyvstvo: vybrane. Kyiv: VT Akademia. (in Ukrainian)
Petrovski-Shtern, Y. (2018) Anty-impersky vybir. Postannia ukraino-jevrejskoi identychnosti. Kyiv: Krytyka. (in Ukrainian)
Polishchuk, V. (2009). “Ia zhyttia tak bezmezhno liubliu…” (Raisa Troianker ta yii poetychna avtobiohrafiia). In R. Trojanker. Poezii. Cherkasy. (in Ukrainian)
Trojanker, R. (2009). Poezii. Cherkasy. (in Ukrainian)
Bourdieu, P. (1986) L’illusion biographique. Actes de la recherche en sciences sociales, 62(1), 69–72.
Woolf, V. Professions for women. URL: https://genius.com/Virginia-woolf-professions-for-women-annotated
Additional Files
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).