Культурологічний код роману Наталі Тисовської «Укус огняного змія»
Ключові слова:
культура, символ, постмодернізмАнотація
У статті порушено проблему трансформації культурних констант у романі Наталі Тисовської «Укус огняного змія». Художня структура твору досліджується в контексті українського та світового культурологічного детективу. Водночас увага приділяється найбільш виразним рисам літературного постмодернізму, що суттєво відрізняють східнослов’янську модель цього жанру від західноєвропейської. Доведено, що образність роману утворює складну структуру, в якій культурні артефакти й приватні родинні символи мають однакове значення, що дозволяє авторці глибоко осмислити проблему родової пам’яті, іманентну для українського письменства.Завантаження
Дані завантаження ще не доступні.
Посилання
Гримич Марина. Фріда / Марина Гримич. – К.: Дуліби, 2012.
Крижановська Оксана. Таємні організації: масонський рух в Україні / Оксана Крижановська. – К.: Наш час, 2010. – С.15 – 17.
Набитович Ігор. Постмодерна парадигма образу-симулякра Ґрааля в романі Дена Брауна “Код да Вінчі” / Ігор Набитович // Біблія і культура: Збірник наукових статей. Випуск 8 – 9. – Чернівці: Рута, 2008.
Тисовська Наталя. Укус огняного змія /Наталя Тисовська. – К.: Наш час, 2008. – 240 с.
Опубліковано
25.06.2013
Як цитувати
Bashkyrova, O. M. (2013). Культурологічний код роману Наталі Тисовської «Укус огняного змія». Синопсис: текст, контекст, медіа, (2). вилучено із https://synopsis.kubg.edu.ua/index.php/synopsis/article/view/47
Номер
Розділ
Історія літератури як структура
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).