Специфіка роботи репортера в друкованих ЗМІ
Ключові слова:
репортер, друковані ЗМІ, літературна майстерністьАнотація
У статті розглянуто специфіку професії газетного репортера, що ґрунтується на поєднанні двох різних видів діяльності – збір новин і написання матеріалу.Наголошено на тому, що у кожному репортажі має відчуватися авторська індивідуальність. Майстерність автора при композиційній розробці тексту полягає в тому, що з численних засобів художньо-образного зображення дійсності мають бути підібрані лише ті, які найповніше і найяскравіше змалюють конкретне явище, подію чи ситуацію.
Особливу увагу у статті приділено літературним здібностям журналіста, які проявляються у вмінні вдало використовувати у своєму матеріалі яскраві метафори, несподівані асоціації, сюжетні ходи, широко застосовувати мовне багатство.
Завантаження
Посилання
Брокгауз Ф. Энциклопедический словарь / Ф. Брокгауз, И. Ефрон. − Петербург, 1899. − Т.52. − С. 601.
Василенко М. Динаміка розвитку інформаційних та аналітичних жанрів в українській пресі : монографія / М. Василенко. – К. : Вид-во Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, 2006. – 236 с.
Галлер М. Репортаж : навчальний посібник / М. Галлер / Пер. з нім. В.Климченко, В.Олійник; За загал. ред. В. Іванова. – К. : Академія Української Преси, Центр Вільної Преси, 2011. – 348 с.
Григораш Д. Журналістика в термінах і виразах / Д. Григораш. – Л. : Вища школа, 1974. – 293 с.
Ким М. Новостная журналистика. Базовый курс: учебник / М. Ким. − СПб. : Изд-во Михайлова В.А., 2005. − 352 с.
Михайлов С. Журналистика Соединенных Штатов Америки / С. Михайлов. − СПб. : Изд-во Михайлова В.А., 2004. − 448 с.
Прокопенко І. Репортаж в газеті / І. Прокопенко. − К. : Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 1959. − 157 с.
Рендол Д. Універсальний журналіст / Д. Рендол. − К. : «К.І.С.», 2007. − 288 с.
Яхно В. Профессия − репортер / В. Яхно // Совершенно секретно. − 2007. − №12 (223). − С. 34-35.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).