ПОБУТУВАННЯ ФАНТАСТИЧНОГО У СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ
Ключові слова:
фантастичне, реальне, фентезі, фентезі для дітей, міф, християнський лицарський романАнотація
У статті закцентовано увагу на закономірностях функціонування фантастичного елемента в сучасній українській прозі. Здійснено спробу встановити роль фантастичного, залученого у структуру творів різних жанрів, і окреслити варіанти такої взаємодії – злиття і зіставлення площин реального і фантастичного. Пунктирно окреслено проблему побутування фантастичного у контексті постмодерністської літератури.Завантаження
Посилання
Винничук Ю. Груші в тісті / Юрій Винничук. – Львів: ЛА «Піраміда», 2010. – 288 с.
Винничук Ю. Танґо смерті / Юрій Винничук [Електронний ресур]. – Режим доступу: http://coollib.com/b/228603/read
Ковтун Е.Н. Поэтика необычайного. Художественные миры фантастики, волшебной сказки, утопии, притчи и мифа / Е.Н. Ковтун. – М.: Изд-во МГУ, 1999. – 308 с.
Курков А. Садівник з Очакова: Роман / Андрій Курков. – К.:Апріорі, 2012. – 208 с.
Мельник Н.В. Жанрово-стильові модифікації української новели 80-90-х років ХХ століття : дис. ... канд. філол. Наук / Н.В. Мельник. – К., 1999. – 173 с.
Тисовська Н. Три таємниці Великого озера: роман / Наталя Тисовська. – К.: Наш час, 2011. –264 с.
Шкляр В. Ключ / Василь Шкляр [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rulit.net/books/klyuch-read-192646-33.html
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).