БІНАРНИЙ КОМПЛЕКС АВТОР-РЕЦИПІЄНТ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ КРІЗЬ ПРИЗМУ ЙОГО ЕМПАТІЙНОГО КОМПОНЕНТА
Ключові слова:
автор, читач, емпатія, художній текстАнотація
У статті досліджено проблему особистісної участі автора та читача у формуванні образного світу художнього твору. На матеріалі української літератури ХІХ ст. простежено функціонування емпатійного компонента, який становить емоційно-інтелектуальну домінанту психічної сфери процесу рецепції. Суб’єктивність забарвлює ставлення автора до об’єкта оповіді, її багатоаспектність полягає у виокремленні особливих сторін модельованого художнього світу, а також – у їх специфічній емоційній оцінці. Прагнення до співпереживання виформовує на текстовому рівні синкретичність емоційної сфери, звідки актуалізується поліфункціональність прочитання художнього світу твору.Завантаження
Дані завантаження ще не доступні.
Посилання
Адлер А. Практика и теория индивидуальной психологи /А. Адлер. – М.: Библиотека зарубежной психологии, 1995. – 296 с.
Выготский Л. С. История развития высших психических функций / Л.С.Выготский / Собр. соч: В 6 т. – М.: Педагогика, 1984. – Т. 3. – С. 5–328.
Клочек Г. Поетика і психологія / Г.Клочек. – К.: Товариство Знання, 1990. – 48 с.
Психология мотивации и эмоций//Под ред. Ю.Б.Гиппенерейтера, М.В.Фаликмана. – М.: ЧеРо, 2002. – 751 с.
Опубліковано
30.12.2013
Як цитувати
Yeremenko, O. V. (2013). БІНАРНИЙ КОМПЛЕКС АВТОР-РЕЦИПІЄНТ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ КРІЗЬ ПРИЗМУ ЙОГО ЕМПАТІЙНОГО КОМПОНЕНТА. Синопсис: текст, контекст, медіа, (3-4). вилучено із https://synopsis.kubg.edu.ua/index.php/synopsis/article/view/72
Номер
Розділ
Теоретичні обрії літературознавства
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).