КОНЦЕПТ БАТЬКІВЩИНИ У ТВОРЧОСТІ CЛОВ’ЯНСЬКИХ ПОЕТІВ МЕЖІ ХІХ – ХХ СТОЛІТЬ
Ключові слова:
концепт, Батьківщина, поезія, слов’янські поетиАнотація
У статті розглядається місце і значення концепту Батьківщини в поетичній спадщині слов’янських митців межі ХІХ – ХХ ст. Виокремлено та досліджено основні складові концепту Батьківщина. Наголошено на спільних компонентах концепту Батьківщина у творчості слов’янських поетів.Завантаження
Посилання
Антологія чеської поезії / [ред. Г. Кочура, М. Рильського]. – К. : Худож. літ, 1964. – 587 с.
Воркачев С.Г. Идея патриотизма в русской лингвокультуре / С.Г. Воркевич. – Волгоград : Парадигма, 2008. – 199 с.
Врхлицкий Я. Стихи / Я. Врхлицкий. – М. : Худож. лит., 1980. – 222 с.
Грінченко Б. Д. Твори: В 2 т. / Б.Д. Грінченко. – К. : Наук. думка, 1990. – Т. 1: Поетичні твори. Оповідання. Повісті. / 1990. – 640 с.
Погрібний А. Г. Поклик дужого чину: статті, портрети, силуети, наближення, публіцистика / А.Г. Погрібний. – К. : ВЦ «Просвіта», 2009. – 680 с.
Самійленко В. Твори / В. Самійленко. – К. : Дніпро, 1989. – 686 с.
Саносян А.Г., Купчик Е.В. Концепт «Родина» в поэзии С.А. Есенина и А.А. Блока / А.Г. Саносян, Е.В. Купчик // Вестник Тюменского государственного университета. Филология, 2012. – № 1. – С. 176 – 180.
Старицький М. П. Поетичні твори; Драматичні твори / М.П. Старицький. – К. : Наук. думка, 1987. – 576 с.
Степанов Ю.С. Константы: Словарь русской культуры / Ю.С. Степанов. – М.: Академический Проект, 2004. – 992 с.
Ткачук М.П. Українська поезія останньої третини ХIХ століття : основні тенденції розвитку й естетична стратегія / Микола Платонович Ткачук. – Тернопіль : ГДПУ, 1998. – 80 с.
Чернявський М. Твори: В 2 т. / М.Чернявський. – К.: Дніпро, 1966. – Т. 1 : Поетичні твори. / 1966. – 467 с.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).