ДВА ПИСЬМЕННИКИ – ДВІ КАРЕЛІЇ / ОДНА КАРЕЛІЯ («КАРЕЛІЯ–KARJALA» І. БАГМУТА І «ЛЮДИ БІЛОМОРБУДУ» П. УСЕНКА)
Ключові слова:
Карелія, Біломорсько-Балтійський канал, риторика, мова, культура, національна своєрідність, індустріалізаціяАнотація
У статті проаналізовано особливості двох нарисових книг 1930-х років – «Люди Біломорбуду» Павла Усенка і «Карелія–Karjala» Івана Багмута, в центрі зображення яких – Карелія. Перша з книг є лише риторичним документом доби, в якому без жодної конкретики оспівується будівництво Біломорсько-Балтійського каналу під керівництвом партійних вождів і репресивних органів. Книга І. Багмута є зразком вдумливого, детального відтворення географії, клімату, природних багатств Карелії, мовних, культурних, етнографічно-побутових проблем буття карелів, хоча й у ній натрапляємо на чимало політично-кон’юнктурної риторики, поступок офіціозові тощо.Завантаження
Дані завантаження ще не доступні.
Посилання
Багмут І. Карелія–Karjala : нариси / Ів. Багмут. – Харків-Одеса : Молодий більшовик, 1933. – 160 с.
Біломорсько-Балтійський канал : [електронний ресурс].
– Режим доступу: uk.wikipedia.org/wiki/Біломорсько-Балтійський канал.
Усенко П. Люди Біломорбуду : нарис / Павло Усенко. – Харків : Український робітник, 1934. – 43 с.
Финно-угорские народы : буклет. – Таллинн : Эстонская художественная академия, Б.г. – 6 с.
Шаповал Ю. Плюс каналізація всієї країни / Юрій Шаповал // День. – 2003. – № 134 (5 серпня).
Опубліковано
06.06.2014
Як цитувати
Vaskiv, M. (2014). ДВА ПИСЬМЕННИКИ – ДВІ КАРЕЛІЇ / ОДНА КАРЕЛІЯ («КАРЕЛІЯ–KARJALA» І. БАГМУТА І «ЛЮДИ БІЛОМОРБУДУ» П. УСЕНКА). Синопсис: текст, контекст, медіа, (2 (6). вилучено із https://synopsis.kubg.edu.ua/index.php/synopsis/article/view/88
Номер
Розділ
Історія літератури як структура
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).