ПОВТОРИ ЯК ЗАСІБ КОГЕЗІЇ ТЕКСТУ
Ключові слова:
текст, зв’язність, когезія, когерентність, повторАнотація
У статті розглянуті повтори як засіб зв’язності тексту, інтенсифікації авторського впливу, передачі різної модальності дії, а також як композиційного й архітектонічного членування текстового цілого, оформлення абзаців, як елемент побудови мовних лейтмотивів. Здійснено комплексний аналіз повторів різних типів на матеріалі поетичних і прозових творів українських письменників. Виявлено і досліджено семантичний і функціональний потенціал повторів як засобів когезії тексту, що уможливлює подальше ґрунтовне вивчення текстових категорій різних типів, зокрема тих, які забезпечують змістову та структурну зв’язність.Завантаження
Посилання
Беллерт И. Об одном условии связности текста / И. Беллерт // Новое в зарубежной лингвистике. – М. : Прогресе, 1978. – Випуск 8. – С. 172-207.
Валгина Н. С. Теория текста : Учебное пособие / Н. С. Валгина. – М. : Логос, 2004. – 280 с.
Волянська Ю. Типологічні різновиди повтору в сучасній думці / Ю. Ю. Волянська // Лінгвістичні студії. – 2010. – Випуск 21. – С. 188-191.
Гальперин И.Р. Текст как объект лингвистического исследования
/ И. Р. Гальперин, изд. 5-е, стереотипное. М. : КомКнига, 2007. – 144 с. (Лингвистическое наследие ХХ века).
Донецький вісник Наукового товариства ім. Шевченка. – Донецьк : Український культурологічний центр, Східний видавничий дім, 2010. – Т. 28. – С. 72 – 90.
Жирмунский В. М. Теория литературы. Поэтика. Стилистика / В. М. Жирмунский – Санкт-Петербург, 1977. – 409 с.
Літературознавчий словник-довідник / [авт.-уклад. Гром»як Р.] – 2-ге вид., оновл. - К. : Академія, 2006. - 752 с.
Мацько Л. І. та ін. Стилістика української мови: Підручник / Л. І. Мацько, О. М. Сидоренко, О. М. Мацько; За ред. Л. І. Мацько. — К.: Вища шк., 2003. — 462 с.
Плющ М.Л, Грипас Н.Я. Робота над текстом у початкових класах: посібник для вчителя / М.Л. Плющ, Н.Я. Грипас. -- К.: Радянська школа, 1986. - 168 с.
Позігун Д. О. Лексичні засоби зв’язності у перекладі англомовних науково-технічних текстів. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.rusnauka.com/13_EISN_2013/Philologia/6_137011.doc.
Пономарів О. Д. Стилістика сучасної української мови: Підручник. – 3-тє вид., перероб. і доповн / О. Д. Пономарів. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2000. – 248 с.
Синтаксический стилистический повтор как средство изобразительности в художественном тексте. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://xreferat.ru/31/4672-1-sintaksicheskiiy-stilisticheskiiy-povtor-kak-sredstvo-izobrazitel-nosti-v-hudozhestvennom-tekste.
Стилістичні особливості текстів потоку свідомості в циклі оповідань А.Цвайга ”Was der Mensch braucht”. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.br.com.ua/diplom/Literatura/105602-8.
Тавтологічний повтор як засіб вираження категорії зв'язності в художньому тексті. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://bokov.net.ua/index.php?pages=1&act=10&id=13067.
Українська мова. Енциклопедія. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://litopys.org.ua/ukrmova/um.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).