АНТИЧНІСТЬ В ЛІРИЦІ ЮРІЯ КЛЕНА: ДЗЕРКАЛО І ЗАДЗЕРКАЛЛЯ

Oksana Galchuk

Анотація


У статті аналізується античний інтертекст лірики Юрія Клена, особливість рецепції якого зумовлена синтезом неокласичного та неоромантичного в поетичному стилі автора. Окрім традиційних для неокласики ремінісценцій та алюзій античного тексту з метою моделювання культурологічного «дзеркала», у якому відображається сучасний світ і людина, у ліриці Юрія Клена натрапляємо й на створене на основі іронічного переосмислення і стилізації «задзеркалля». Його визначаємо як властиву неоромантичній моделі трансформації античності ігрову стратегію митця.

Ключові слова


античний текст; рецепція; інтерпретація; стилізація; інтертекстуальність

Повний текст:

PDF

Посилання


Борецький Л. Християнські мотиви та античні образи в поезії Юрія Клена / Л. Борецький // Класична спадщина і сучасне художнє мислення / Збірник наукових праць до 60-річчя М. І. Борецького. – Дрогобич-Черкаси : Коло, 2001. – С. 158 – 169.

Дзюба І. Юрій Клен – «неокласик» чи «посткласик» / І. Дзюба // Сучасність. – 2009. – № 8. – С. 79 – 101.

Зеров М. Твори : У 2-х т. / М. Зеров. – Т. 1 : Поезії. Переклади. – К. : Дніпро, 1990. – 843 с.

Клен Ю. Вибране / Ю. Клен; [упор., авт. передм. та приміт. Ю. І. Ковалів]. – К. : Дніпро, 1991. – 461 с.

Клен Ю. Твори : У 4-х т. / Ю. Клен. – Т. 1. – Нью-Йорк, 1992. – 286 с.

Ковалів Ю. Прокляті роки Юрія Клена // Клен Ю. Вибране : [упоряд., авт. передм. та приміт. Ю.І. Ковалів] / Ю. Ковалів. – К. : Дніпро, 1991. – С. 3 – 23.

Ласло-Куцюк М. Шукання форми : Нариси з української літератури ХХ століття / Магдалина Ласло-Куцюк. – Бухарест : Критеріон, 1980. – 328 с.

Шалагінов Б. Зарубіжна література: від античності до початку ХІХ сторіччя : Історико-естетичний нарис / Б. Шалагінов. – К. : Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2004. – 360 с.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна.