ЖАНРОВА ТА ТЕМАТИЧНА ПАЛІТРА ЖУРНАЛУ «КВІТКА. НАСТИНА ЧИТАНКА»
Ключові слова:
дитячий журнал, рубрика, читацька адреса, нарис, заміткаАнотація
У статті розглянуто жанрову специфіку журналу «Квітка. Настина читанка», визначено тематичний контекст та цільову аудиторію. Проаналізовано типоформуючі ознаки та окреслено змістове наповнення часопису. Акцентовано увагу на відмінностях у комунікативній структурі сучасного дитячого журналу та авторського журналу «Квітка. Настина читанка», провідними функціями якого були культурно-просвітницька та виховна. Детально розглянуто такі риси журналу, як розмаїтість жанрово-видової палітри, відсутність усталеного формату всіх номерів журналу, насиченість ілюстративним та розважальним матеріалом, дидактизм.
Завантаження
Посилання
Гончарова Н. А. Композиция и архитектоника книги / Н.А. Гончарова. – М.: Книга, 1977. – 186 с.
Квітка. Настиначитанка. – Ч. І, ІІ,1890−1891 рр.,100 арк., ІРНБУім. В. І. Вернадського НАН України[ф. I, од. зб. 31505].
Кіт Н. Національне періодичне видання для дошкільників: жанрово-видова палітра та її змістове наповнення / Н.Кіт // Збірник праць НДЦ періодики / За ред. М. М. Романюка. – Л., 2002. – Вип. 10. – С. 277–287.
Різун В. Системи масової комунікації / В. Різун [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://journlib.univ.kiev.ua/indeks. php?act=article&article=3>.
Семчук С. Вплив засобів масової інформації на духовний розвиток особистості / С. Семчук. –Умань, 2010. – С. 125.
Соловьева, И. Периодические издания: что читают наши дети / И. Соловьева [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://besthost.ru.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).