ХУДОЖНІ ПАРАМЕТРИ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ В РОМАНІ ГАЛИНИ ВДОВИЧЕНКО «БОРА»
Ключові слова:
жіноча проза, постмодернізм, індивідуальність, культураАнотація
У статті розглянуто художні особливості моделювання індивідуальної свідомості персонажів у романі Галини Вдовиченко «Бора». Концепція особистості, запропонована авторкою, розглядається у контексті явищ постмодернізму та постпостмодернізму, у зв’язку з художньою практикою української та світової жіночої прози. Проаналізовано особливості таких іманентних характеристик художнього світу авторки, як час і простір, специфіку їх трансформації у свідомості героїв. Львівський міський текст досліджено з точки зору взаємодії історичного та індивідуального часу.Завантаження
Посилання
Вдовиченко Галина. Бора / Галина Вдовиченко. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2011. – 238 с.
Вдовиченко Галина. Пів’яблука / Галина Вдовиченко. – Київ: Нора-друк, 2008. – 240 с.
Герасименко Ніна. Популярна література кінця XX – початку XXI ст. / Ніна Герасименко. – Тернопіль: Джура, 2010. – 264 с.
Ильин Илья. Постмодернизм: Словарь терминов / Илья Ильин. – М.: Интрада, 2001. – 384 с.
Клепикова О.В. Особливості концептосфери та ідіостилістики у прозі Лариси Денисенко: дис. ... кандидата філологічних наук: 10.01.01 / Клепикова Олександра Валентинівна. – К., 2013. – 210 с.
Матиос Каролина. Все мужчины моего кота / Каролина Матиос. – М.: Эксмо, 2013. – 256 с.
Постпостмодернизм [Електронний ресурс] / В.В.Бычков / Лексикон нонклассики: Художественно-эстетическая культура XXI века. – Режим доступу: http://www.psyoffice.ru/6-1116-postpostmodernizm.htm.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).