Огляд і оцінка західної преси на сторінках «Універсального журналу» (1928-1929 рр.)
Анотація
У статті йдеться про огляд західної преси, її провідних видань у статтях М. Йогансена і В. Бородкина («Універсальний журнал», 1928–1929 рр.) як наслідок зацікавлення світовою журналістикою і місця вітчизняної журналістики в ній. Аналіз видань суб’єктивний, крізь призму більшовицького світогляду, але огляд дає можливість українському читачеві ознайомитися зі змістом, проблематикою, фінансовим становищем, етичними стандартами часописів Західної Європи і США.
Ключові слова: «Універсальний журнал»; газета; «Таймс»; «Тан»; «Дейлі Ньюз»; «Вашинґтон Пост»; іронія; жанр; проблематика; стандарти незалежної журналістикиЗавантаження
Посилання
Бородкин В. За лаштунками її величности / Валентин Бородкин // Універсальний журнал. – 1929. – № 4. – С. 28-32.
Вайшенберг З. Новинна журналістика : навчальний посібник / За загал. ред. В.Ф. Іванова / Зігфрид Вайшенберг. – К. : Академія Української Преси, 2004. – 262 с.
Йогансен М. Дейлі Н’юз! / Майк Йогансен // Універсальний журнал. – 1929. – № 2. – С. 46-50.
Йогансен М. Таймс : серія «Обличчя буржуазної преси» / Майк Йогансен // Універсальний журнал. – 1928. – № 1. – С. 14-20.
Йогансен М. Тан / Майк Йогансен // Універсальний журнал. – 1929. – № 1. – С. 73-77.
Йогансен М. Уошінґтон Пост : з серії «Обличчя буржуазної преси» / Майк Йогансен // Універсальний журнал. – № 6. – С. 60-66.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).