РЕЖИСЕРСЬКО-ОПЕРАТОРСЬКІ АСПЕКТИ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ РЕПОРТЕРІВ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259x.2018(1)151.7Ключові слова:
телевізійний репортер, звуко-зоровість, зоровий ряд, міждисциплінарні зв’язки, якість вищої професійної освітиАнотація
У статті зосереджено увагу на режисерсько-операторських аспектах підготовки телевізійних репортерів, що здійснюється завдяки зміцненню міждисциплінарних зв’язків у процесі навчання. Професійній діяльності телевізійних репортерів властиві високий рівень ситуативності, комплексний підхід до вирішення завдань із використанням не тільки журналістських, але й режисерських та операторських знань та навичок. У зв’язку з підвищенням ролі зорового ряду на екрані, особливою характеристикою професіоналізму телевізійного репортера повинна стати звуко-зоровість – викладення телерепортажу у логічній послідовності визначених та побудованих кадрів. У статті визначено стрижневі поняття у змісті фахових дисциплін, складено глосарій телевізійного репортера, що сприятиме структуруванню понять і зв’язків у галузі телевізійної журналістики, режисури, операторської майстерності, а також безпосередньо телевізійного репортерства.Завантаження
Посилання
Bekrenev A. Mnogostupenchatye struktury integryrovannykh system obrazovanyia / A. Bekrenev, V. Mykhelkevych // Vyssh. obrazovanye v Rossii. – 1996. – №3. – S. 37 –50.
Bolotov V. Kompetentnostnaja model: ot idei k obrazovatelnoj programme / V. Bolotov, V. Serykov // Pedagogyka. – 2003. – № 10. – S. 9 – 11.
Lisnevs’ka A.L. Formuvannia profesiinoho myslennia maibutnikh televiziinykh reporteriv u protsesi fakhovoi pidhotovky : dys. kand.. ped. nauk. : 13.00.04 „Teoriia ta metodyka profesiinoi osvity” / Alina Leonidivna Lisnevs’ka. – Luhansk, 2011. – 324 s.
Mykhailin I. L. Osnovy zhurnalistyky : pidruchnyk / Ihor Leonidovych Mykhailin. – K. : TsUL, 2003. – 284 s.
Moskalenko A. Z. Teoriia zhurnalistyky : pidruchnyk / Anatolii Zakharovych Moskalenko. – K. : Ekspres-obiava, 1998. – 334 s.
Svitich L. H. Problemy podgotovky zhurnalystov (itogi sotsiologicheskogo issledovanija) / L. H. Svitich, A. A. Shyriaeva // Vestn. MHU. Ser.10. Zhurnalystyka. – 2003. – № 5. – S. 15 – 19.
Svytych L. H. Professija – zhurnalist : ucheb. posobie / Luiza Grigorevna Svitich. – M. : Aspekt Press, 2003. – 255 s.
Tsvik V. A. Televizionnaja zhurnalistika : istoriya, teoriya, praktika : ucheb. posobie / Valerij Leonidovich Tsvik. – M. : Aspekt Press, 2004. – 382 s.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).