ГЛОБАЛІЗАЦІЙНІ ВИМІРИ МЕДІА-ДОСЛІДЖЕНЬ У КОНЦЕПЦІЇ ДЖЕЙМСА ЛАЛЛА
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259x.2018.(1)17Ключові слова:
мас-медійний простір, глобалізаційні впливи, структурація, фрагментаціяАнотація
У статті досліджуються проблеми і можливі наслідки глобалізації медіапростору у концепції американського вченого Джеймса Лалла. В сучасних зарубіжних теоретичних дослідженнях процесів та наслідків глобалізаційних впливів на функціонування ЗМІ виробилося принаймні дві протилежні точки зору – песимістична та оптимістична, яскравим прихильником якої став Джеймс Лалл. Висвітлено явище фрагментації мас-медіа та зростання можливостей індивідуального споживача, оскільки він має змогу черпати будьяку інформацію. Розкрито феномен мультикультуралізму, який ґрунтується на продукуванні так званої поп-культури, що сьогодні здатна чинити опір панівним ідеологічним і культурним силам. Розглянуто виділені Джеймсом Лаллом основні теоретичні напрямки функціонування сучасних ЗМІ, психологічні та культурологічні аспекти глобалізаційних процесів, зокрема зростання значення власного культурного самоствердження і глибокого національного самоусвідомлення.Завантаження
Посилання
Lall Dzheims. Mas-media, komunikatsiia, kultura: hlobalnyi pidkhid / Dzheims Lall / Per. z anhl. – K.: K.I.S., – 2002. – 264 s.
Maklyuen M. Galaktika Gutenberga: Stanovleniye cheloveka pechatayushchego / M. Maklyuen. – M.: Fond «Mir», 2005. – 496 s.
Mei K. Informatsiine suspilstvo. Skeptychnyi pohliad / K. Mei / Per. z anhl. – K.: K.I.S. – 2002. – 220 s.
Rius Zh. Postup suchasnykh idei. / Zh. Rius / Per. z frants. – K.: Osnovy, 1998. – 669 s.
Fridman Dzhordzh. Sleduyushchiye 100 let: Prognoz sobyty XXI veka / Dzhordzh Fridman. – M.: Eksmo, 2010. – 336 s.
Shiller G. Manipulyatory soznaniye / G. Shiller / Per. z angl. – M.: Mysl, 1980. – 306 s.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).