СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКИХ БОГОСЛОВСЬКО-ПОЛЕМІЧНИХ ТРАКТАТІВ, СПРЯМОВАНИХ ПРОТИ «СТАРОГО ОБРЯДУ»
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259x.2018(1)1518Ключові слова:
полемічний трактат, старообрядці, богослів’я, бароко, українська літератураАнотація
У статті йдеться про історію розвитку жанру богословсько-полемічного трактату в українській літературі XVII – XVIII ст., зокрема, про дискусію між православними авторами та представниками «старої віри». На матеріалі творів «Жезл правления» Симеона Полоцького, «Знаменія …» Стефана Яворського, «Розыск о Расколнической брынской вђрђ» Дмитра Туптала, «Истинное оправдание православных христиан» Теофана Прокоповича «Увђщанія..» Обличение неправды расколническая Теофілакта Лопатинського Арсенія Мацієвича показано характерні стилістичні особливості жанру.Завантаження
Посилання
Averyntsev S. Sofiya-Lohos. Slovnyk. – K.: Dukh i litera, 2004. – 640 s.
Zhak Le Hoff. Seredn'ovichna uyava. Pereklad z frants. Yaremy Kravtsya. – L'viv: Litopys, 2007. – 350 s.
Lopatyns'kyy F. Oblychenye nepravdы raskolnycheskaya. – M., 1745. – 150+65+6 ark.
Matsiyevych A. Uveshchanye k raskol'nyku, Arsenyya Matsyevycha bыvsheho mytropolyta Rostovskoho// Pravoslavnыy sobesednyk. Yzdavaemыy pry Kazanskoy dukhovnoy akademyy. – Ch. 3. – Kazan': Typohrafyya hubernskoho pravlenyya, 1861. – S. 182 -205, 295 -334, 413 – 450.
Polotskyy Symeon. Zhezl pravlenyya. – M., 1667. – 154 ark.
Prokopovych Feofan. Ystynnoe opravdanye pravoslavnыkh khrystyan. – M., 1724. – 56 s.
Tuptalo Dmytro (sv. Dymytriy Rostovs'kyy). Rozыsk o Raskolnycheskoy brыnskoy vђrђ. – K., 1748. – 560 ark.
Ushkalov L. Fenomen ukrayins'koyi polemichnoyi literatury /Leonid Ushkalov/ Ushkalov L. Eseyi pro ukrayins'ke baroko. – K.: Fakt – Nash chas, 2006. – S. 121 – 132.
Yavorskyy St. Znamyeniya pryshyestviya antikhristova y konchynы vђka. – M., 1703. – 151 s., ark. 8 (zv.) – 10 (zv.)
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).