ПОЧАТКИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРДЕНУ ПІАРІВ У ЛЮБЕШОВІ (НОВИЙ ДОЛЬСЬК) В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259x.2018.1.816Ключові слова:
орден піарів, шкільництво, театральна освітаАнотація
Стаття є продовженням досліджень із діяльності ордену піарів у Першій Речі Посполитій, які були опубліковані в численних міжнародних виданнях. У статті проаналізовано діяльність ордену у царинах як шкільної освіти, так і театральної освіти. Насамперед акцентовані характеристика і специфіка початків ордена в Західній Україні, на прикладі будівництва релігійного дому та школи в Любешові (Новий Дольськ) в Україні.
Висвітлено шляхи створення нового релігійного центру, робіт, пов’язаних із інфраструктурою релігійних і шкільних форм підтримки та розвитку діяльності монахів. Значну увагу приділено співпраці ордена з меценатами – як правило, людьми, що мали безпосередній стосунок до справи поширення освіти та популяризації театральної освіти. Це, насамперед, представники місцевої знаті і аристократії, але також соціально-освітні діячі.
Стаття оснащена бібліографією та додатком із переліком аналізованих джерел.
Завантаження
Посилання
Ausz M. Szkoły pijarskie w Radomiu // Mariusz Ausz. – Szkice z dziejów radomskiej oświaty. – red. A. Duszyk, K. Latawiec. – Radom 2014.
Biegański S. Szkoły pijarskie w Polsce // Stanisław Biegański. –„Muzeum”, t. XIII, 1897.
Buba J. Pijarzy w Polsce, próba charakterystyki // Jan Buba. – „Nasza Przeszłość” 1962, t. XV.
„Dzieje Dobroczynności”,1820, nr 23.
J. Łukaszewicz Historya szkół w Koronie i w Wielkim Księstwie Litewskiem od najdawniejszych czasów aż do roku 1794 /Łukaszewicz Józef/ t. IV, Poznań 1851.
Moszyński A. (oprac.) Kronika Kollegium Lubieszowskiego xx. Pijarów /Antoni Moszyński/ Kraków 1876.
Postek S. Dzieje szkoły pijarskiej w Łukowie 1701–1833 // Sławomir Postek. – „Analekta. Studia i materiały z dziejów nauki”, R. V, 1996, z. 2.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).