БІПОЛЯРНА ПРИРОДА ЛІТЕРАТУРНОЇ ПАРОДІЇ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259x.2015.3fg98Ключові слова:
пародія, біполярність, двоплановість, об’єкт пародіювання, інтертекстуальністьАнотація
У статті йдеться про одну з ключових особливостей жанру пародії – двоплановість її структури, що полягає в протиставленні пародійованого стилю і власного стилю автора пародії, обов’язково містить у собі «нев’язку» обох планів, їх зміщення. Зроблено висновок про те, що літературній пародії притаманні два плани – перший (буквальний) і другий (пародійований об’єкт). Наголошено на тому, що відсутність знання про об’єкт виключає можливість виникнення пародійного ефекту і призводить до абсурдності змісту пародії.Завантаження
Посилання
Арнольд И.В. Проблемы интертертекстуальности / И.В.Арнольд // Вестник СПб. ун-та. Серія 2. – Вып.4. – 1992. – С.53-61.
Бахтин М.М. Вопросы литературы и эстетики. Исследования разных лет / М.М.Бахтин. – М.: Худож. лит., 1975. – 504 с.
Морозов А.А. Пародия как литературный жанр (к теории пародии) / А.Морозов // Русс. лит. – 1960. – №1. – С.48-77.
Новиков В.И. Книга о пародии / Вл. Новиков. – М.: Сов. писатель, 1989. – 540 с.
Поляков М.Я. Язык пародии и проблема структуры стиля / М.Я.Поляков // Литературные направления и стили: сборник ст. – М.: Изд-во Моск. ун-та, 1976. – С.115-130.
Сарнов Б.М. Плоды изнурения (Литературная пародия вчера и сегодня) / Б.М.Сарнов // Вопр. лит. – 1984. – №11. – С.106-150.
Тынянов Ю.Н. Достоевский и Гоголь (к теории пародии) / Ю.Н.Тынянов // Тынянов Ю.Н. Поэтика. История литературы. Кино. – М.: Наука, 1977. – С.198-226.
Фишер В. Пародия в творчестве Пушкина / В.Фишер // Русский библиофил. – 1916. – №6. – С.84-89.
Эйзенштейн С.М. Избранные произведения: в 6 т. / С.М.Эйзенштейн; [глав. ред. С.Н.Юткевич]. – Т.3 / сост. П.М.Аташева, Н.И.Клейман, Л.К.Козлов. – М.: Искусство, 1964. – 671 с.
Ямпольский М. Память Тиресия. Интертекстуальность и кинематограф / М.Ямпольский. – М.: РИК “Культура”, 1993. – 464 с.
Genette G. Palimpsestes: La littereture au second degre / Gérard Genette. – Paris: Seuil, 1982. – 576 p.
Holthuis S. Intertextualitaet. Aspekte einer rezepzionsorientierten Konzepzion / S.Holthuis. – Tuebingen: Stauffenburg Verlag Brigitte Narr GmbH, 1993. – 270 s.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).