НЕВІДОМІ ХУДОЖНІ ТВОРИ БОРИСА ТА НАСТІ ГРІНЧЕНКІВ: ПОКОЛІННА ЕВОЛЮЦІЯ ІДІОСТИЛІВ БАТЬКА ТА ДОЧКИ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259X.2017(4)852Ключові слова:
Борис Грінченко, Настя Грінченко, «Оповідання з тюремного життя», «До батька в гості», «Іронія життя», ідіостильАнотація
У статті розглянуті неопубліковані твори Бориса та Анастасії Грінченків у порівняльному аспекті. Вибір для аналізу саме цих творів зумовлений потребою введення їх до наукового обігу задля розкриття нових аспектів творчої манери Б. Грінченка та висвітлення особливостей стилю А. Грінченко, їхнього взаємозв’язку та відмінних рис. Висунуто гіпотезу про частково автобіографічний характер та відповідний взаємозв’язок аналізованих творів.
Установлено, що творчість А. Грінченко можна назвати продовженням ідіостилю її батька-письменника, проте з притаманними лише їй індивідуальними особливостями. Окреслено перспективи подальшого дослідження в загальному контексті українського літературного процесу початку ХХ ст.
Завантаження
Посилання
REFERENCES (TRANSLITERATED)
Biletskyi O. Borys Hrinchenko // Zibrannia prats. Vol. 2. – Kyiv: Naukova dumka, 1965. – P. 586–595.
Buz L. Dytiachi opovidannia M. Kotsiubynskoho ta B. Hrinchenka: poetyka portreta // Literatura. Folklor. Problemy poetyky. – Kyiv: Tvim inter, 2004. – Issue 17. – P. 304–309.
Yefremov S. Istoriia ukrainskoho pysmenstva. – Kyiv: Femina, 1995. – 688 p.
Institute of Manuscripts of National Library of Ukraine named after. V. Vernadsky – F. 1, 31424.
Institute of Manuscripts of National Library of Ukraine named after. V. Vernadsky – F. 1, 33351.
Institute of Manuscripts of National Library of Ukraine named after. V. Vernadsky – F. 1, 33378.
Kozachuk A. Osoblyvosti movostyliu maloi prozy B. Hrinchenka, H. Khotkevycha ta M. Kotsiubynskoho (porivnialnyi aspekt) // Visnyk Kharkivskoho natsionalnoho universytetu imeni V. N. Karazina. Seriia «Filolohiia». – 2013. – # 1080, Issue 69. – P. 190–194.
Kravchenko M. Mova i styl tvoriv Borysa Hrinchenka : abstract of PhD thesis: 10.02.01. – Kyiv, 2001. – 20 p.
Movchun A. Nastia Hrinchenko // Dyvoslovo. – 2010. – # 2.
Pohribnyi A. Literaturni yavyshcha i ziavy. Statti. Portrety. Syluety. Nablyzhennia. – Kyiv, 2009. – 687 p.
Sakhno L. Vid vohniu vohon // Vitchyzna. – 1968. – # 11.
Sizova K. Liudyna u dzerkali literatury: transformatsiia pryntsypiv portretuvannia v ukrainskii prozi XIX – pochatku XX st. : monograph Kyiv, 2010. – 356 p.
Yakovleva I. Henderna psykholohiia personazhiv povisti Borysa Hrinchenka «Soniachnyi promin» // Naukovyi visnyk Mykolaivskoho natsionalnoho universytetu imeni V. O. Sukhomlynskoho. Filolohichni nauky (literaturoznavstvo). – 2017. – # 2 (20). – P. 295–299.
Additional Files
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).