ЖАНРОВИЙ АСПЕКТ ІНТЕРТЕКСТУРИ РОМАНУ М. ВАРГАСА ЛЬЙОСИ «ПОХОДЕНЬКИ ПОГАНОГО ДІВЧИСЬКА»
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259x.2018(1).1.17Ключові слова:
інтертекстура, інтержанрова структура, інтертекстуальність, лицарський роман, пікарескний роман, «роман кар’єри», «роман анти-кар’єри», роман про диктатора, жанрово-стилістичний оксюморонАнотація
Розвідку присвячено дослідженню жанрового аспекту інтертекстури роману «Походеньки поганого дівчиська» (2006) перуанського письменника М. Варгаса Льйоси, лауреата Нобелівської премії 2010 року. Проаналізовано структуру твору і виокремлено основні жанрові моделі, застосовані в тексті: лицарський і пікарескний роман, «роман кар’єри» та «анти-кар’єри», роман про диктатора. Постмодерністська гра М. Варгаса Льйоси з антиномічними традиційними жанровими матрицями (що утворюють своєрідний жанрово-стилістичний оксюморон) підпорядкована репрезентації авторської ідеї, а саме — концепції Людини Перуанської.Завантаження
Посилання
REFERENCES (TRANSLITERATED)
Bakhtin, M. M. (1975). Epos i roman (o metodologii issledovaniya romana). In Voprosy literatury i estetiki. Issledovaniya raznykh let (pp. 447–483). Moskow: Khudozhestvennaya literatura. (in Russian)
Bernadska, N. (2004). Ukrainskiy roman: teoretichnі problemi і zhanrova evolyutsіya. Kyiv: Akademvidav. (in Ukrainian)
Vargas Llosa, M. (2011). Pokhozhdeniya skvernoy devchonki. Moscow: Inostranka, Azbuka-Attikus. (in Russian)
Zatonskiy, D. (1979). V nashe vremya. Kniga o zarubezhnykh literaturakh XX veka. Moscow: Sovetskiy pisatel. (in Russian)
Nadyarnykh, M. F. (2005). Mario Vargas Losa. In V. B. Zemskov, A. F. Kofman (Eds.). Istoriya literatur Latinskoy Ameriki. Ocherki tvorchestva pisateley XX veka (vol. 5, 622–664). Moskva: IMLI RAN. (in Russian)
Semkіv, R. (2016). Yak pisali klasiki: poradi, perevіrenі chasom. Kyiv: Phabulum. (in Ukrainian)
Tatarenko, A. (2010). Poetyka formy v prozі postmodernіzmu (dosvіd serbskoi lіteratury). Lvіv: PAІS. (in Ukrainian)
Additional Files
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).