Провідні мотиви лірики Ади Негрі
Ключові слова:
лірика, громадянські мотиви, інтимна лірика, перекладиАнотація
У статті йдеться про особливості поетичної спадщини італійської письменниці межі ХІХ – початку ХХ ст. Ади Негрі. Розглянуто причини популярності та незаперечного успіху творів авторки; досліджено провідні мотиви лірики письменниці. Проаналізовано причини домінування поезій громадянського звучання у творчості італійської поетеси, а також визначено ключові образи цих творів (робітники, вдови, безпритульні, діти-безхатченки тощо). Належну увагу приділено творам іншої тональності, а саме: пейзажним та інтимним. Підкреслене превалювання у творчості Ади Негрі традиційної поетики.Завантаження
Посилання
Білецький О. Зібрання праць у 5 томах / О. Білецький. – Т. 5. Зарубіжні літератури. – К.: Наук. думка, 1966. – 650 с.
Ватсон М. Ада Негри / М. Ватсон. – СПб, 1903. – 88 с.
Две поэтессы народного горя (Ада Негри и Мария Конопницкая). – СПб, 1906. – 55 с.
Негрі А. Вибрані поезії / Ада Негрі. – Харків, 1913. – 146 с.
Пахльовська О. Українсько-італійські літературні зв’язки XV– XX ст. / О.Пахльовська – К.: Наук. думка, 1990. — 215 с.
Українка Л. Зібрання творів у дванадцяти томах /Леся Українка. – Т.8. Літературно-критичні та публіцистичні статті. – К.: Наук. думка, 1977. – 316 с.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).