МОДЕЛІ МИТЦЯ Й ОРІЄНТИРИ ТВОРЧОЇ САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ У ДРАМІ Я. СТЕЛЬМАХА «СИНІЙ АВТОМОБІЛЬ»
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259X.2016(1)245Ключові слова:
модель, митець, творча самоідентифікація, метадрама, інтертекстуаліьністьАнотація
У статті розроблено й обґрунтовано типологічні моделі образу митця. На матеріалі драми Ярослава Стельмаха «Синій автомобіль» увиразнено авторське ставлення до проблеми мистецтва. Ярослав Стельмах не тільки випробовує традиційні моделі творчої самоідентифікації та провокаційно пропонує нові, а й створює власну концепцію творчості й сучасного художника, який шукає свої екзистенціальні опори в перехідну епоху.
Завантаження
Посилання
Бондарева О. Є. Міф і драма у новітньому літературному контексті: поновлення структурного зв’язку через жанрове моделювання. Монографія / О. Є. Бондарева. – К. : «Четверта хвиля», 2006. – 512 с.
Бондар Л. О. Творчість Ярослава Стельмаха в контексті «нової хвилі» української драматургії 80-х років ХХ століття. Автореф. дис. канд. філол. наук, 10.01.01 – українська література / Л. О. Бондар. – Херсон : Херсонський держ. ун-т, 2007. – 20 с.
Мережинська Г. Ю. «Східноєвропейська» модифікація постмодернізму / Г. Ю. Мережинська // Філологічні семінари. – Вип. 5. – К. : Київськ. ун-т, 2002. – С. 16–25.
Московичи С. Век толп. Исторический трактат по психологии масс / Серж Московичи ; [пер. с франц.]. – М. : «Центр психологии и психотерапии», 1998. – 480 с.
Стельмах Я. Синий автомобиль / Ярослав Стельмах // Современная драматургия. – 1991. – № 1. – С. 59–78.
Хренов Н. А. Культура в епоху соціального хаоса / Н. А. Хренов. – М. : Едиториал УРСС, 2002. – 448 с.
Эпштейн М. Постмодернизм в России. Литература и теория / М. Эпштейн. – М. : Изд-во Р. Элинина, 2000. – 368 с.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).