МІФОЛОГІЯ ЖІНОЧОГО ІРИНИ ШУВАЛОВОЇ: ТІЛЕСНІСТЬ, МОВА, ЧАС
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259X.2016(1)581Ключові слова:
поезія, Ірина Шувалова, ідентичність, час, тілесністьАнотація
У статті проаналізовано концепти часу, мови й тілесності в ліриці І. Шувалової. Єдність мовно-тілесного досвіду ліричного суб’єкта поетеси – модель осмислення цілісності і доцільності світу. Час для І. Шувалової є відбиттям боротьби життя і смерті, утіленням динаміки станів; саме тому такими важливими в її ліриці є мотиви зміни, перетворення, нетотожності. Відповідно, тілесний досвід стає мовою, якою авторка говорить про драму самототожності, усвідомлення людиною себе в часі і часу в собі, про колізію стосунків Я та Іншого як причетність, що неодмінно впливатиме на автентичність і цілісність Я.Завантаження
Дані завантаження ще не доступні.
Посилання
Забужко О. Вірші: 1980-2013 / Оксана Забужко. – К.: КОМОРА, 2013. – 304 с.
Еліаде М. Мефістофель і Андрогін: Пер. з англ., нім., франц. – К.: Основи, 2001. – 591 с.
Леві-Строс К. Структурна антропологія: Пер. з французької. – К.: Основи, 2002. —387 с.
Шувалова І. Ос: Збірка поезій / Ірина Шувалова. – К.: «Смолоскип», 2014. – 112 с.
Опубліковано
31.03.2016
Як цитувати
Borysiuk, I. (2016). МІФОЛОГІЯ ЖІНОЧОГО ІРИНИ ШУВАЛОВОЇ: ТІЛЕСНІСТЬ, МОВА, ЧАС. Синопсис: текст, контекст, медіа, (1(13), 35–41. https://doi.org/10.28925/2311-259X.2016(1)581
Номер
Розділ
Історія літератури як структура
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).