ЗМІНА СТИЛІВ ЖИТТЯ У ПОСТРАДЯНСЬКІЙ РОСІЇ: ФЕНОМЕН «КУЛЬТУРНОГО ПРОМІЖКУ»
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259X.2016(2)98.57Ключові слова:
стиль життя, «культурний проміжок», зміна культурних парадигм, стресова ситуація, адаптація, культурний маргіналізмАнотація
Зміна стилів життя у пострадянській Росії проаналізована з позиції авторського концепту «культурного проміжку» – часу, відзначеного радикальною зміною всіх культурних цінностей. Пострадянська Росія досліджується: а) в контексті зміни культурних парадигм; б) в ситуації, що здатна викликати культурний індетермінізм і, відповідно, стресовій з погляду антропологічного і культурного, в) і, нарешті, досліджується як ситуація постмодерна. Під таким освітленням виокремлено три типи людської реакції на стрес (традиціоналістськи-консервативна, агресивно-деструктивна, адаптивно-конструктивна) й проаналізовано різноманітні соціальні групи, що їм відповідають. Однак незалежно від приналежності до тієї чи іншої групи, людина «культурного проміжку» – це маргінал, із усіма звідси належними наслідками. Автор також вдається до спроби соціально-культурного прогнозування, спираючись на матеріал художньої культури (літератури).Завантаження
Дані завантаження ще не доступні.
Посилання
REFERENCES (TRANSLITERATED)
Berger, P. L., & Luckmann, T., The Social Construction of Reality: A Treatise in the Sociology of Knowledge. Garden City. – NY: Anchor Books, 1966. – 219 р.
Castells M. The information age: Economy, society and culture. Vol. II, The power of identity. – Malden: Blackwell, 1997. – 461 p.
Ionin L. G. Sotsiologiya kultury / L. G. Ionin. – M.: Logos, 1996. – 278 s. (in Russian).
Опубліковано
30.06.2016
Як цитувати
Poltavtseva, N. (2016). ЗМІНА СТИЛІВ ЖИТТЯ У ПОСТРАДЯНСЬКІЙ РОСІЇ: ФЕНОМЕН «КУЛЬТУРНОГО ПРОМІЖКУ». Синопсис: текст, контекст, медіа, (2(14), 10–19. https://doi.org/10.28925/2311-259X.2016(2)98.57
Номер
Розділ
Теоретичні обрії літературознавства
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).