ЮДЕЙСЬКА ПРОЗОПОПЕЯ В ОПОЗИЦІЙНІЙ ІДЕОЛОГІЇ 1970-Х РОКІВ (А. САХАРОВ, О. СОЛЖЕНІЦИН)
DOI:
https://doi.org/10.28925/2311-259X.2016(2)9.37Ключові слова:
ідеологія 1970-х років, О. Солженіцин, А. Сахаров, юдейська прозопопеяАнотація
У статті розглянута релігійно-метафізична основа ідеологічних проектів 1970-х років О. Солженіцина й А. Сахарова. Юдейський образ вербального творіння обумовлює прогресистський характер цих основних ідеологій. Для Солженіцина прагматичне перетворення людини можливе завдяки літературі як впровадженій в реактивні свідомості стимулюючій словесній дії. Сахаров висловить цей стимул у концепції поетапної конвергенції і технологічного прогресу.Завантаження
Посилання
REFERENCES (TRANSLITERATED)
Sakharov A. D. Razmysheniya o progresse, mirnom sushchestvovanii i intellektualnoy svobode [Elektronnyy resurs] / A. D. Sakharov. – Rezhim dostupa: http://www.yabloko.ru/Themes/History/sakharov_progress.html. – Nazvanie s ekrana. (in Russian).
Solzhenitsyn A. I. Nobelevskaya rech / Aleksandr Isaevich Solzhenitsin // Izbrannoe. – M. : Molodaya gvardiya, 1991. – 350 s. (in Russian).
Solzhentsyn A. I. Odin den Ivana Denisovicha [Elektronnyy resurs] / Aleksandr Isaevich Solzhenitsin. – Rezhim dostupa: http://lib.ru/PROZA/SOLZHENICYN/ivandenisych.txt. – Nazvanie s ekrana. (in Russian).
Solzhentsyn A.I. Pismo vozhdyam Sovetskogo Soyuza [Elektronnyy resurs] / Aleksandr Isaevich Solzhenitsin. – Rezhim dostupa: http://lib.ru/PROZA/SOLZHENICYN/s_letter.txt. – Nazvanie s ekrana. (in Russian).
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).