ЛУЇЗА М. РОЗЕНБЛАТТ. ЕСЕ 2. ЛІТЕРАТУРНИЙ ДОСВІД (Essay 2. The Literary Experience) .(вміщено у Розділі 1 «Територія літератури» (Part 1. The Province of Literature) // Література як дослідження
Анотація
Перекладено за виданням: Louise M. Rosenblatt Literature as Exploration, 1938
Зародження теорії, зосередженої на рецепції художнього твору читачем, відбулося у 1938 р., коли вийшла друком праця «Література як дослідження» («Literature as Exploration») американської дослідниці Луїзи Мішель Розенблатт (Louise Michelle Rosenblatt). За словами авторки, праця «Література як дослідження» не лише має справу з залученням до читання, але й повніше презентує культурні і соціальні аспекти читання як події. Красномовними є факти занесення у 2000 р. цієї книги до серії «Книжок століття» музею освіти університету Південної Кароліни і нагородження 95-річної авторки у 1999 р. званням Видатного освітянина в галузі літератури. У 1992 р. ім’я Л.М. Розенблатт вміщено до Зали слави Міжнародної організації з читання (International Reading Association's Reading Hall of Fame). Ступінь доктора з компаративістики вона отримала в Сорбонні у віці 27 років, захистивши дисертацію з назвою «L’idee de l’art pour l’art dans la literature anglaise» («Мистецтво заради мистецтва в англійській літературі»).
Завантаження
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).